A hangulatolvasó bookstagrammer
Moly Interjúk - Könyveim Lapjai
A húsvét előtti Moly Interjúk vendége Könyveim Lapjai bookstagrammerje, Eszter volt a vendégem.
Hogy mutatnád be magadat és blogodat azoknak, akik még nem ismernek?
Eszti vagyok, 21 éves, egyetemi hallgató. Instagramon konyveimlapjai néven találhattok meg. Az oldalamon főleg könyvajánlókat és értékeléseket olvashattok, az általam olvasott könyvekről. A képeim által igyekszem a lehető legjobban átadni az adott könyv hangulatát. Legszívesebben azokról az olvasmányaimról posztolok, amik igazán közel kerültek a szívemhez, de van, hogy egy-egy olyan könyv is megihlet, ami egyébként nem tetszett annyira.
Hogy ismerkedtél meg a könyvek világával?
Általános iskolában volt egy időszak, amikor mindenki a Szent Johanna Gimit olvasta. Ezután pár évvel én is kezembe vettem a sorozatot, de a befejezése után nem igazán olvastam. Az igazi áttörés egy karácsonyi ajándékkal kezdődött, 2 évvel ezelőtt. Miután elolvastam az ajándékba kapott könyvet, már nem volt megállás.
Melyik könyv volt ekkora hatással rád?
Stephen Kingtől Az Intézet. Azóta persze olvastam már olyan könyveket, amik ennél sokkal jobban tetszettek, de valamiért akkor ez volt rám nagy hatással.
Olvasóként, hogy jellemeznéd magadat?
Általában hangulatolvasó vagyok. Néha egy-egy molyos kihívás is motivál, de főleg a belső megérzésemre szoktam hallgatni, ami általában bejön. Egyébként viszonylag gyorsan olvasok, gyakran fordul elő, hogy reggel a kezembe veszek egy könyvet és estére be is fejezem
Milyen könyveket szeretsz inkább olvasni? Vannak a kedvencek?
Régebben szinte csak romantikusokat olvastam, de néhány hónapja rákaptam a (pszicho-)thrillerekre. Amiket mindig szívesen ajánlok: Holly Jackson: Jó kislányok kézikönyve gyilkossághoz sorozat, E. Lockhart: A hazudósok, Colleen Hoover: Verity, illetve szintén Colleen Hoovertől a Vallomás. Jelenleg ezek a legnagyobb kedvenceim.
Mi alapján választod ki a könyveket? Borító alapján vagy a véleményeket is elolvasod róla?
Is-is. Sokszor a borítóba szeretek bele először, majd elolvasom a fülszöveget és a molyos véleményeket, ha pedig úgy ítélem meg, hogy nekem való olvasmány, akkor kerül csak a kosaramba. Épp emiatt olyan is előfordult már, hogy csodás kiadásokat hagytam a könyvesboltban, mert úgy éreztem nem én vagyok a megfelelő olvasó számukra.
Az online tartalomgyártással hogy ismerkedtél meg? Hogy indultál el ezen az úton?
Nem igazán szeretem a tartalomgyártás szót használni. Én nem “gyártásnak” élem meg a posztok készítését. Nem szeretném, ha ennek az egésznek elveszne a varázsa, ezért sosem szoktam erőltetni. Ráadásul nagyon maximalista is vagyok, ezért elég nehéz olyan bejegyzéseket készítenem, amikkel 100%-ban elégedett vagyok. Éppen ezért viszonylag keveset is posztolok, de sztoriban igyekszem mindig aktív lenni. Egyébként egy nyereményjáték kapcsán találtam rá néhány bookstagrammerre. Először fogalmam sem volt, milyen hatalmas is igazából ez a közösség, de aztán egyre több hasonló oldalt fedeztem fel, végül, pedig én is belevágtam.
Szerinted te miben vagy más(abb), mint a többi bookstagrammer? Miben vagy egyedi?
Talán abban, hogy én is mindig feltűnök a képeimen, a bemutatott könyvek mellett. Bár ennek főleg az az oka, hogy nincsenek szép kiegészítőim, így kénytelen vagyok azzal gazdálkodni, ami van. Vagyis a könyvek, jó kis szerkesztő appok és én magam.
Írtad, hogy nem szereted a tartalomgyartás szót. Ha be kellene skatulyázni téged, akkor melyikbe sorolnád magadat leginkább? Tartalomgyártó, influenszer vágy véleményvezér?
Annak ellenére, hogy magával a kifejezéssel nem vagyok teljesen kibékülve, mégis azt gondolom, hogy a tartalomgyártó és a véleményvezér illik rám legjobban. De, ha muszáj egyet választani, akkor inkább véleményvezér. Az egyik legjobb érzés, amikor valaki az én ajánlásomra vesz meg/olvas el egy adott könyvet. Hab a tortán, ha utána együtt rajonghatunk érte, mert neki is annyira tetszett, mint nekem.
Hisz tudod! A nagy erő, nagy felelősséggel jár!
Bizony. És bár senkit nem szeretek lebeszélni egy-egy könyvről, attól függetlenül mindig leírom a negatív észrevételeimet is. Ez a szép a könyvekben és az olvasásban, hogy mindenkinek mást ad.
A kiadók és a szerzők mennyire környékeznek meg téged?
Viszonylag ritkán. Kiadóval még egyáltalán nem is dolgoztam. Az együttműködéseim nagy része, pedig úgy kezdődött, hogy a szerzők oldalán jelentkeztem a hirdetésükre, és végül engem is kiválasztottak. Egyébként nagyon szeretem az ilyen lehetőségeket, mindig nagyon hálás vagyok az írók bizalmáért, és mindig 110%-ot adok bele a közös munkába. Sok-sok szuper olvasmányélménnyel lettem gazdagabb általuk.
Miért Könyveim Lapjai a blogod neve?
Nagyon sokat gondolkodtam a néven, sokáig is halasztottam az oldal létrehozását is, amiatt, hogy nem volt meg a tökéletes név. Mivel az ajánlóimat magyar nyelven írom, ezért mindenképp magyar nevet szerettem volna az oldalnak, ami jól is hangzik és könnyen megjegyezhető. Egy idő után a barátommal viccből elkezdtük a “könyv” szót különböző filmcímekbe behelyettesíteni. Így lett Szerelmünk lapjaiból könyveink lapjai, majd mivel egyedül vezetem az oldalt könyveim lapjai.
Barátaid, családod mennyire támogatnak benne?
Csak említés szinten ismerik az oldalt. Nem igazán olvas egyikőjük sem, de természetesen örülnek a sikereimnek. A barátom a legnagyobb támogatóm, ő gyakran segít a fotózásban is.
Mi a terved és a célod a blogoddal? Mit szeretnél elérni vele?
Szeretném örömömet lelni benne, inspirálni másokat, újabb olvasmányélményekkel gazdagodni és persze idővel minél több emberhez eljutni.
Mit jelent számodra a könyv és az olvasás?
Számomra az olvasás egy hatalmas utazás. A könyvek által olyan világokba juthatok el, olyan szituációkba kerülhetek, amibe a való életben semmiképp. Megismerhetek olyan embereket/lényeket, akikkel máshol nem találkozhatnék. Mindezt úgy, hogy közben tanulok a világról, az emberekről, de legfőképp önmagamról.
Szerinted miért van/volt az a trend a fiatalok körében, hogy egyre kevesebbet olvasnak?
Szerintem ez nem egy trend, egyszerűen csak a rengeteg új inger miatt, az olvasás háttérbe szorul. A mai világban, ahol az ember a folyamatos pörgéshez van szokva, nem olyan egyszerű lelassulni és a kezedbe venni egy könyvet, majd elmerülni a lapok között.
Aki ezzel akar foglalkozni az, hogy kezdjen bele? Mit javasolnál neki?
Attól függ mi a célja vele. De minden esetben az önazonosság szerintem a legfontosabb. Készíts olyan képet, írj olyan ajánlót, ami neked tetszik. Idővel rád fognak találni azok az emberek, akik azonosulni tudnak a tartalmaiddal.
Hol találhatnak meg téged, akik követni szeretnének?
Három helyen találhatnak meg: TikTok (https://www.tiktok.com/@konyveimlapjai), Moly.hu (https://moly.hu/tagok/konyveimlapjai) és az Instagramon (https://www.instagram.com/konyveimlapjai/)
Mit üzennél a Koala Olvas követőinek??
Legyen szép napjuk!
Hy